ד"ר חן דוד
 
 
 
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
072-3215920
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הזרקות קצף לוורידים

תחום הרפואה האסטטית נפוץ מאוד בישראל ובעולם, וכמעט כל אחד או אחת מעוניינים לפנק את עצמם בטיפול אסטטי כזה או אחר. ורידים בולטים בכפות הרגליים הם תופעה מציקה במיוחד, שמוגדרת כבעיה רפואית לכל דבר. הסיבה לתופעה זו נעוצה בכך שהוורידים אינם מצליחים לבצע את עבודתם ואז מצטבר בהם דם רב שגורם להם להתנפח.

הזרקת קצף לוורידים מאפשרת לנו לקבל טיפול קוסמטי, שעשוי להוביל להעלמה מוחלטת של הורידים.

תפקוד המערכות הנמצאות בורידים

במשך תקופת החיים נוצרות מחלות ורידים שונות שמופיעות בדרגות חומרה שונות. הרפואה המודרנית מצליחה למצוא פתרונות שונים לטיפול במחלות ורידים.רופא מומחה לכלי דם מטפל בתופעות ובמחלות כלי דם וורידים, כאשר אחת התופעות הבולטות בורידים היא תופעת הורידים הנפוחים, ולרוב, התופעה הזאת נגרמת ברגליים. בתוך הורידים קיימת "משאבת שרירים" אשר פועלת בשעת תנועת הרגליים. שרירי השוק גורמים לורידים להתכווץ ולהזרים את הדם כלפי מעלה. בורידים יש גם מסתמים שתפקידם למנוע את ירידת הדם למטה בשל כוח הכבידה.
 

כיצד מבצעים את הטיפול?

ביצוע פעולת ההזרקה מתבצעת עם פולשנות מינימלית לאזור. הפעולה נועדה במקרים מסוימים להחליף ניתוח, ולכן מומלצת עבור אלו שאינם יכולים לעבור ניתוח מטעמי גיל ובריאות. קצף המוזרק אל תוך הגוף מאפשר את המסת הורידים וספיגתם אל תוך הגוף שלנו. ההזרקה פשוטה לחלוטין, ואינה דורשת הרדמה ותקופת התאוששות לאחר מכן. אין צורך לבצע חתכים באזור והטיפול אינו מלווה בכאב כלשהו.

 
דליות הרגלים
 

פעילות מקדימה שיש לבצע

רופא משפחה יבחן באמצעות אולטרסאונד את סוג הוריד, והאם יש צורך לקיים פעולה של הזרקת קצף לוורידים. בהתאם לחומרת המצב יתאים הרופא את המינון לביצוע יעיל ונכון. לאחר פעולה זו יפנה למטופל מספר שאלות, שמטרתן לוודא האם הוא כשיר לעבור את הטיפול הספציפי. בעיות כגון לחץ דם גבוה ומחלות לב לא יאפשרו התערבות כירורגית זו.

מבחינת המטופלים מומלץ לוודא מבעוד מועד את כשירותו של הרופא והאם ביצע פעולה זו בעבר. מידע זה חשוב למען השגת תוצאה מדויקת ככל שניתן. מידע אודות הניסיון של הרופא ניתן לקבל באמצעות המלצות של מטופלים שעברו הליך זהה. רשת האינטרנט שופעת מידע אודות רופא כזה או אחר, ולכן השגת המלצה לטוב או לרע תהיה פעולה פשוטה למדי.

מידע על הליך הזרקת הקצף

הפעולה המכונה "הזרקת קצף לוורידים" נקראת גם הטרשה ורידית, ומקורה באיטליה. מדובר כפי שציינו בהליך פשוט יחסית, שלא יותיר באזור צלקות כתוצאה מחתך כלשהו. הזרקה מסוג זה מתרחשת במטרה לטפל בדליות או בורידים עמוקים במיוחד. על מנת להגיע לרמת דיוק גבוהה, ישתמש הרופא המבצע בעזרתו של מכשיר האולטרסאונד. באמצעות מחט דקיקה יחדיר לתוך הווריד את החומר הפעיל, שייקלט בדופן שלו, ויוביל להתפרקותו ולספיגתו בגוף.

ניתן לקיים את הטיפול עד 3 פעמים במקסימום, ובהתאם להתפתחות בשטח. כלומר, אם ישנה הטבה אך לא באופן מושלם, תוכלו לחזור על הפעולה עד להשגת התוצאה האופטימלית עבורכם. אך בכל מקרה מספר הפעמים לא יעלה על 3 ביקורים במרפאה.

השימוש באולטרסאונד מאפשר טיפול בוורידים הנגועים בלבד, ומונע פגיעה באלו הבריאים. התוצאה כאמור תהיה מדויקת יותר, ותאפשר שליטה מלאה במצב. ביצוע הפעולה נעשה ללא הרדמה כלל, והחזרה לשגרה תהיה באופן מיידי. ההנחיה לאחר הטיפול היא לבישת גרב אלסטית ושמירת מרחק ממים ככל שניתן. לאחר תקופה של מספר שבועות מיום הטיפול, צפויים הוורידים להיעלם לחלוטין.

תוצאות הטיפול

מטופלים רבים יוצאים לאחר ביצוע הפעולה מרוצים במיוחד. היעלמות הוורידים מאפשרת ליהנות מרגליים אסטטיות, אך גם קלות ובריאות יותר. תחושת כאב ואי נוחות שהיו קיימות לפני כן חולפות לחלוטין, ללא כל תופעות לוואי וצלקות למיניהן.
חשוב מאוד להיצמד להוראות הרופא, שיתרמו לכך שמקרה זה לא יחזור שוב בעתיד. גריבת גרב אלסטית בהתאם לצורך, תסייע לשמור על איכות הטיפול, ולדאוג לבריאות הרגל.

ניתן למנוע מראש

נשים וגברים מקבוצת סיכון לוורידים בולטים, יוכלו למנוע את התופעה על יד הצמדות להוראות מדויקות. הרמת רגליים מספר פעמים במהלך היום, ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע, וכן אימוץ הרגלי תזונה נכונים, הם חלק מהפתרונות שעשויים לסייע רבות לזרימת דם נכונה בגוף אשר תמנע את התפתחות התופעה, ותסייע רבות.

הטיפול אינו מסייע רק ברמה האסטטית, ורבים בוחרים לבצעו דווקא מהפן הבריאותי. תחילה יש לוודא כי הנכם מכירים רופא בעל ניסיון בתחום, ולאחר שמצאתם את המתאים לכם, להגיע לפגישת ייעוץ מסודרת בה תקבלו מידע נוסף. למרות הגדרת התופעה כמורכבת, הטיפול באמצעות הזרקת קצף לווריד הבעייתי לא צריך להוליד חששות למיניהן.
אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרפאתו של ד"ר חן דוד, שידאג לבצע את הטיפול במקצועיות רבה.
לד"ר חן ניסיון רב שנים בביצוע טיפול מסוג זה והוא ישמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך.