ד"ר חן דוד
 
 
 
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
072-3215920
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול בורידים

ורידים הינם כלי הדם המוליכים את הדם אל הלב ותפקידם הוא בהובלת הפחמן הדו חמצני שנוצר בתאים השונים. דם עשיר בחמצן מובל אל הלב באמצעות העורקים ואלו מגיעים באמצעות נימי הדם הדקים אל האיברים השונים. בורידים יש שסתומים חד כיווניים אשר מאפשרים זרימת דם לכיוון הלב בלבד. לשסתומים אלו יש משמעות חשובה מאוד בתפקוד הורידים ומנגנון פעולתם נתמך במשאבת השרירים. הוריד עצמו מורכב משלוש שכבות, דופנותיו צרות יחסית אבל גמישות, ומבנהו מאפשר זרימת דם חופשית.

שיבוש בתפקוד הורידים

שיבוש בתפקודי הורידים יכול לנבוע ממספר סיבות: עלולות להיות חבלות כתוצאה מתאונות או טראומות, ועלולים להיות שיבושים כתוצאה מתפקוד לקוי של השסתומים. כאשר הם אינם מצליחים לדחוף את הדם קדימה בצורה יעילה אזי חלק ממנו חוזר חזרה אל הרגליים ואז נוצר עודף דם שמצטבר בורידים וגורם להתנפחותם. תופעה זאת נקראת דליות, היא אינה אסתטית ויפה למראה ואי טיפול בה יכול לגרום לבעיות רפואיות עתידיות רציניות. הסיבות להופעת הדליות הינן עמידה ממושכת, מאמץ פיזי קשה, הריונות, הליכה על נעלי עקב וסיבות גנטיות שונות.
 

אבחון באמצעות דופלר ורידי רגליים

היקף התופעה של הופעת הדליות הוא רחב וסובלים ממנה נשים וגברים רבים בגילאים של 50 שנים ומעלה. הסימפטומים לבעיה מתחילים בתופעות של גירוד, חום, וכאבים. בנוסף, יש הרגשה של רגל כבדה. אבחון בעיות בורידים נעשה באמצעות בדיקת דופלר ורידי רגליים שהינה בדיקה שמשלבת אולטרא סאונד ובדיקת זרימה של הדם. כך, ניתן למפות את מערכת זרימת הדם בורידים ולגלות את המקומות הבעייתיים. יש צורך לטפל בתופעה סמוך לגילויה, שכן, הזנחה ממושכת עלולה לגרום לבצקות, לשינויים בצבע העור, ובהמשך הזמן עלולים להיגרם דלקות וסתימות בורידים שמלווים בכאבים חזקים ובפצעים שונים. המצב עלול להחמיר עד כדי סכנה להיווצרות תסחיפי דם מסוכנים.

 
דליות הרגלים
 

טיפולים שונים

רופאים המומחים לכלי דם ממליצים על טיפולים שונים כאשר ההמלצות הן לטפל על פי חומרת הבעיה ומן הקל אל הכבד. בתחילה תהיה ההמלצה על טיפוליים מכאניים ואחר כך על טיפולים פולשניים מסוגים שונים. ישנה הבחנה בין כיסי דם שנראים לעין ועל אחרים עמוקים יותר שאין אפשרות לראותם. מצב זה נקרא בשפה המקצועית פקקת ורידים.

מרפאת מומחים

טיפולים פולשניים נועדו לסלק את הדליות, לבטל את דליפת הדם ולהקטין את הלחץ התוך ורידי. טיפולים אלו נעשים באמצעים שונים: באמצעות חתכים ושליפת הורידים החוצה, באמצעות לייזר, גלי רדיו, קיטור, קצף ועוד. מומלץ לבצע את הטיפולים בקליניקה מקצועית שמנהליה הינם רופאים מומחים בתחום ואשר הינם עתירי ניסיון בטיפולים מעין אלו. בעיות בורידים מקשים על ניהול חיי השגרה ועלולים לגרום לסיבוכים קשים. מוטב לקבל טיפול חדשני במרפאה מודרנית ומקצועית אשר עשוי לפתור את הבעיה ולהעלימה בצורה יסודית.

למידע נוסף הקשור לטיפול בורידים או לקביעת פגישת ייעוץ
עם ד"ר חן דוד לחצו כאן והשאירו פרטים